Головна - Водоносні горизонти Київської області

Водоносні горизонти Київської області

Водоносні горизонти Київської області

Водоносні горизонти Київської області

З метою забезпечення приватних будинків, дачних ділянок та заміських котеджів питною водою розробляються та облаштовуються спеціальні джерела. Це може бути як невелика криниця з бетонних кілець, так і свердловина завглибшки кілька сотень метрів. Для заповнення ємності джерела використовуються чисті ґрунтові води. Залягають вони у водоносних горизонтах, що характеризуються різним ступенем насиченості та якості підземних вод. Отже, замовляючи копання колодязів або буріння свердловин, потрібно враховувати в якому районі плануються дані роботи, і що за водоносний обрій там розташований.

У Київській області вигрібна яма під ключ, а також септик, джерело прісної води та зовнішня каналізація споруджуються фахівцями компанії “ЗемПромБуд” на вигідних умовах. Перед стартом робіт ми уважно вивчаємо ділянку та фіксуємо рівень підземних вод. Це важливо і при розробці колодязів, тому що вони повинні бути завжди повними, і при облаштуванні очисних споруд (септиків та ям), тому що в них навпаки, ґрунтові води не повинні просочуватися. Ще ми пропонуємо будматеріали – бетонні кільця купити (Київська область) у нас можна за доступною ціною.

Однак повернемося до статті – водоносним горизонтам. Територія нашого регіону розташована у межах Дніпровського артезіанського басейну та Українського щита (на півдні та південному заході). Цей район відрізняється потужними водоносними обріями. Глибина їхнього залягання зростає в міру занурення кристалічних порід (схід і північний схід).

Що таке водоносний горизонт? Це природний шар гірської породи, наповнений водою, яка надходить із підземних джерел під впливом гідростатичного тиску. Пласти, що пропускають воду, мають зернисту структуру. Це сприяє якісній фільтрації, внаслідок чого вода стає придатною для пиття та відповідає санітарним нормам.

Класифікуються водоноси по глибині залягання:

  1. Грунтові верхнього шару ізольовані водоупорним шаром знизу.
  2. Міжпластові, розташовані між верхнім і нижнім водостійкими пластами.

Цим же і визначається по суті, якого розміру каналізаційний колодязь бетонний необхідно звести і скільки ЖБ-кілець для нього буде потрібно.

Якщо подивитися на водоносну карту Київської області, септик та питне джерело в якій спорудити вам допоможе “ЗемПромБуд”, зауважимо 4 основні шари, розосереджених дуже близько до поверхні землі, що спрощує розробку і робить на 100%. html”>колодязі ціну цілком прийнятну.

Які водоноси присутні у Київській області

  • Полтавський(N). Розташовується по всьому регіону та на правому березі Києва. Глибина перебування води в ньому становить близько 15-70 м. Недостатньо захищений водотривким шаром, що сприяє проникненню поверхневих ЗПВ, бруду та шкідливих домішок. Здебільшого використовується як технічне джерело, оскільки може включати до складу азотисті суспензії, залізо, органічні останки і мати неприємний сірководневий запах. Завдяки близькому положенню до землі вам не важко придбати кільця для каналізації в Київській області та обладнати на базі полтавського водоносу технічне джерело води.
  • Бучазька (Pg). Глибина 35-95 метрів. Також присутній по всьому регіону. Завдяки шару мергельної глини вода тут відмінно захищена від поверхневих стоків та негативних присадок, що потрапляють у ґрунт ззовні. Домішки заліза у ній зустрічаються дуже рідко. Загалом вода з цього горизонту наділена непоганими смаковими якостями та придатна для вживання людьми.
  • Сіноманський (Kcm). Розташовується в центрі, на півночі та сході Києва та області. Глибина залягання вод тут становить від 60 до 150 метрів. Смакові якості цієї води відмінні, а хімічний склад – постійний завдяки очищенню верхньої крейдяною породою. Сеноманська вода застосовується для бутильованого розливу, у харчовій сфері та централізованому водопостачанні. За своєю потужністю цей горизонт можна порівняти з артезіанським.
  • Юрський(J). Найбільш глибокий водонос. Розташований під глинистими та піщаними породами на глибині 160-350 метрів. Через таку відстань від поверхні вода надійно захищається від стоків ЗПВ і відповідає нормам столової мінеральної. Для її видобутку бурять артезіанські свердловини, а споживання регламентується лише на рівні держави. Юрський водонос займає більшу частину Київської області.

Що стосується джерел питної води для дачі та приватного будинку, то дізнатися скільки коштує викопати колодязь, і замовити відповідну послугу ви можете у нас. Ще “ЗемПромБуд” пропонує купити каналізаційні кільця в Київській області та оформити заявку на монтаж систем збору стічних вод.