При правильному підході та ретельно спланованій конструкції експлуатація септика, як правило, не викликає дискомфорту та будь-яких складнощів. Проте трапляються різні ситуації. Буває так, що бетонний септик, ціна якого не найдешевша, піддається заливанню водою. Ця неприємність може виникнути з двох причин:
- Пробиття підземним джерелом, яке якимось чином не було помічене під час копування ями, що трапляється вкрай рідко.
- Заливання ґрунтовими водами, коли їх рівень на ділянці піднімається через погодні або сезонні умови, що буває найчастіше.
Септики для приватного домоволодіння залиті водою – як виправити ситуацію?
Щоб точно визначити причину, слід провести розвідку споруд на місцевості – опитати сусідів, і з’ясувати, виникли вони подібні труднощі чи ні. Якщо в окрузі каналізаційні септики теж наповнилися водою, значить справа не в джерелі. У такому разі потрібно заглушити дно вигрібної ями. Тільки робити це слід після спаду рівня ґрунтових вод. За їх наявності забезпечити хорошу гідроізоляцію неможливо.
З метою досягнення герметичності можна купити бетонний септик з дном. В основі такої конструкції встановлюється кільце типу КСД. Якщо ж у вас вийшла звичайна вигрібна яма, то за допомогою піску, цементу, арматури, мастики та інших будматеріалів можна забезпечити захист від підземних вод.
Алгоритм герметизації ями септика:
- Вирівнювання дна за допомогою піску, усередині робиться подушка під стяжку висотою близько 10 см.
- Заливання бетоном, шар товщиною близько 5 см.
- Укладання металевої арматури.
- Повторне заливання бетоном ще на 5 см. У результаті виходить армована ЗБ-стяжка.
- Нанесення бітумної мастики по всій поверхні дна після висихання бетону.
- Закладання стиків по периметру септика за допомогою стрічки-серп’янки 50/50 після застигання бітуму.
- Повторне нанесення мастики на дно вигрібної ями. Також бітумом та серп’янкою слід обробити стики бетонних кілець для досягнення максимального ефекту, якщо це не зроблено спочатку.
Іноді внутрішньої гідроізоляції буває недостатньо. У такому випадку доведеться обкопувати конструкцію зовні, і обробляти стики кілець водоутримуючим складом. Щоб уникнути проблем із підземними водами, краще спочатку звертатися до професійної компанії і там замовляти встановлення септика та монтаж бетонних кілець (ціна на який, до речі, у нас цілком прийнятна).
Коли з вигрібної ями не йде вода
Здавалося б, проблем із підземними водами на ділянці немає, після заповнення септик відкачали, а вода в ньому все одно залишається. Цей аспект негативно впливає на комфортність експлуатації вигрібної ями. У чому полягає суть цієї неприємності?
Справа в тому, що грунт більше не здатний вбирати рідину, яка заповнює ємність септика. Існує кілька причин цього явища:
- Мала активність анаеробних мікроорганізмів. В результаті дно ями покривається осадом, що створює буферну плівку, що блокує взаємодію очищених побутових відходів із ґрунтом.
- Забивання каналу відведення. Через кухонні стоки, що містять мило і жир, на стінках і днищі резервуара утворюється наліт, що перешкоджає відтоку води.
- Замерзання води чи ґрунту. Це сезонна проблема, в результаті якої утворюється крижана пробка або ґрунт настільки твердне, що не здатний прийняти воду. Щоб запобігти такій ситуації, потрібно в процесі монтажу зайнятися утепленням септика.
- Каналізація не справляється зі стоками. Таке трапляється при неправильному підрахунку обсягу вигрібної ями або значному збільшенні числа користувачів. З підвищенням навантаження на водопровід ємність швидко заповнюється і вода не встигає дренувати у ґрунт.
- Якщо у вас встановлений дренажний насос, який відкачує воду із системи, перевірте його справність. Нерідко в очисних спорудах такого типу вода стоїть саме через поломку обладнання.
Щоб уникнути подібних труднощів, замовляйте Бетонний септик у Києві успішним проектом, якість. Фахівці компанії “ЗемПромБуд” зведуть очисні споруди із ЗБ-кілець з гарантією стабільної та довговічної роботи. До того на септик для приватного будинку ціна у нас цілком адекватна.