Одним із ключових факторів комфортного проживання за містом або ж у приватному секторі є якісне підведення комунікацій до будинку – інженерних мереж газо- та водопостачання, опалення, каналізації та електрики. Стабільність їх функціонування забезпечує мешканцям зручні умови перебування у котеджі, сприяє приємному відпочинку на дачі протягом кількох днів та дозволяє економно витрачати як свої фінанси, так і природні ресурси.
Інженерні комунікації бувають централізовані та автономні. У першому випадку мається на увазі підключення до міських мереж. Щодо автономної роботи, то кожен домовласник може організувати собі індивідуальне джерело електроенергії (сонячні батареї, вітрова станція), питної води (колодязь, артезіанська свердловина), опалення (газовий, твердопаливний, електричний котел) та водовідведення (септик, вигрібна яма).
<h2>Проведення комунікацій на ділянці: розглядаємо ключові аспекти підключення</h2>
Тут у користувачів зазвичай виникає два питання:
<ol>
<li>Які комунікації потрібні для заміського будинку?</li>
<li>Чи можна самостійно прокласти інженерні мережі до будинку?</li>
</ol>
Відповідь на перше запитання очевидна – якщо ви хочете комфортно жити у своєму будинку протягом тривалого часу, то вам потрібні всі комунікації. У ситуації, коли у вас невелика дача, і ви відпочиваєте там лише влітку, можна обійтися без опалення. Якщо ви на заміській ділянці не плануєте перебувати довше доби – можна відмовитися і від електропостачання. Однак без джерела прісної води та системи утилізації ЗПВ обійтися вкрай складно.
Що стосується проведення комунікацій на ділянці, реалізувати це завдання можна декількома способами:
<ul>
<li>Отримати від забудовника у готовому вигляді, попередньо заклавши всі інженерні мережі у проект житлового будинку.</li>
<li>Залучити посередників або знайти виконавців і звернутися до них.</li>
<li>Об’єднатися з сусідами в ініціативну групу та спільно прокласти комунікації вулицею.</li>
<li>Займатися облаштуванням ділянки самостійно.</li>
</ul>
Перший варіант актуальний, коли ви придбали порожню ділянку і вирішили збудувати там будинок. Тоді раціонально закласти монтаж зовнішньої каналізації та інших мереж у проект та отримати готове рішення. Об’єднуватись для спільної прокладки доцільно у випадках, коли поблизу є доступна централізована система, але підключатися до неї в індивідуальному порядку дорого чи неможливо з технічних причин. Рішення зібратися всією вулицею і провести інженерні мережі стане вигідним для кожного мешканця.
Якщо куплений будинок, а комунікації, які є там, вас не влаштовують або працюють неправильно, доведеться їх переробляти або ремонтувати. У такому разі є два рішення – виправити ситуацію самостійно або звернутися до сторонньої організації та найняти бригаду будівельників.
Є думка, що прокладання комунікацій у приватному будинку самотужки обходиться дешевше. Воно відповідає дійсності, але лише для невеликих об’єктів. Якщо у вас невеликий дачний будиночок, який ви захотіли обладнати системою подачі питної води та збору ЗПВ, користуючись інформацією в інтернеті, в тому числі і на сайті нашої компанії “ЗемПромБуд”, ви, напевно, зможете вирішити поставлені завдання.
У випадку, коли була потрібна автономна каналізація у великому приватному будинку, краще звернутися до фахівців. Інакше ви ризикуєте витратити багато часу на узгодження проекту в усіх інстанціях, отримання дозволів та інших організаційних питань. Не маючи досвіду у цій сфері, самостійно впоратися з колосальним потоком інформації та прийняти правильне рішення практично неможливо. У результаті вам все одно доведеться звертатися за допомогою до професіоналів.
<h2>Порядок виконання робіт із встановлення автономної каналізації</h2>
Монтаж інженерних мереж здійснюється з акцентом на правила прокладання трубопроводу лише після попередніх підготовчих робіт. При розробці ескізу розташування відводів і труб рекомендуємо враховувати такі чинники як кількість мешканців, періодичність їх проживання та тип сховища стічних вод (септик або вигрібна яма).
Встановлення каналізації у приватному будинку виконується за такими правилами:
<ul>
<li>Накопичувач ставиться у зручному для відкачування асенізатором місці, далеко від фундаменту та колодязя.</li>
<li>Точки забору води розташовуються так, щоб стоки відводилися безперешкодно.</li>
<li>Комунікації під фундаментом прокладаються з урахуванням екологічних та санітарних нормативів.</li>
<li>Стояк оснащується фітингом для ревізії, що дозволяє проводити періодичний огляд.</li>
<li>Перед запуском в експлуатацію перевіряється надійність та герметичність всіх з’єднань у системі.</li>
<li>Труби укладаються нижче лінії промерзання ґрунту або на подушці з піску та покриваються ізоляцією.</li>
</ul>
Підготовчі заходи включають:
<ul>
<li>Вибір труб, відводів та фітингів.</li>
<li>Розрахунок оптимального діаметру перерізу трубопроводу.</li>
<li>Визначення правильного ухилу прокладки мереж.</li>
<li>Розрахунок глибини закладання каналізаційних комунікацій.</li>
</ul>
Далі, залежно від формату фундаменту, прокладається автономна каналізація у приватному будинку. Основа заміського котеджу, як правило, споруджується по одному з трьох популярних варіантів: стовпчастому (паловому), стрічковому та плитковому. У першому випадку слід робити прокладання інженерних мереж так, щоб траншея була викопана на оптимальній дистанції від стовпів, інакше є ризик просідання ґрунту та скорочення несучої здатності фундаменту. Оскільки простір під підлогою не опалюється, важливо забезпечити трубопроводу хорошу теплову ізоляцію. Здійснювати підведення комунікацій можна як заздалегідь, так і після завершення будівельних робіт.
Якщо основа будинку стрічкова, то укладати трубопровід краще, і простіше, до заливання монолітної основи. Коли такий варіант не можливий, можна прокласти систему відведення ЗПВ і при залитій стрічці. Однак вам доведеться здійснювати підкоп під фундаментом або висвердлювати отвір у бетоні.
Якщо проектом вашого котеджу передбачено основу у форматі монолітної плити, каналізація прокладається до моменту заливання розчину. При цьому не рекомендується укладати трубопровід у такому фундаменті без спеціальної захисної гільзи. Вона захистить комунікації від тиску бетонної плити та дозволить оперативно замінити пошкоджену ділянку труби у разі прориву.
<h3>Компанія “ЗемПромБуд” – якісний монтаж інженерних комунікацій</h3>
Нами здійснюється встановлення каналізації у приватному будинку під ключ на вигідних для клієнтів умовах. Вартість послуги залежить від таких факторів, як масштабність проекту, спектр матеріалів, що використовуються, терміни виконання робіт. Завдяки індивідуальному підходу до кожного клієнта ми можемо врахувати всі його побажання, сформувати найкращу ціну та здати об’єкт із гарантією якості та довговічності.