Про колодязь варто подумати навіть у тому випадку, коли у вас на дачі є водопровід, бо власний колодязь на ділянці буде гарантувати Вам доступ до води завжди, навіть у разі поломки водопроводу або інших непередбачених проблем. До того ж вода з колодязя ніколи не буде віддавати іржею, що у випадку з водою з труби досить часте явище. Сьогодні колодязь не тільки джерело води, він може бути частиною ландшафту вашого двору.
Планувати створення колодязя потрібно вже на стадії планування самої ділянки, обов'язково потрібно враховувати що колодязь повинен копатися там, де грунтові води залягають ближче до поверхні землі. У місці створення колодязя не повинно бути стічних вод, так як це буде забруднювати колодязну воду. Враховувати треба і відстань до самого будинку, чим меншою вона буде, тим менше вам доведеться перекопувати свою ділянку при підводі води в будинок.
Бажано копати колодязь після будівництва будинку, так як під вагою будівельної техніки можливо осипання грунту в шахті. Щоб дізнатися де залягають ґрунтові води проводять так зване розвідувальне буріння. Це завдання потрібно доручити фахівцям в цій справі.
Колодязь складається з водоприймальної частини, шахти або стовбура і оголовка. Глибина колодязя на пряму залежить від глибини розташування грунтових вод, найбільш часті випадки копання криниць на глибину 5 - 15 м. Шахту прокопують у водоносний шар на 1 м. На дно колодязя потрібно помістити шар гравію, це буде своєрідним фільтром. Шахту облицьовують бетонними кільцями, каменем, цеглою або дерев'яними зрубами, це робиться для того, щоб в колодязь не потрапляли поверхневі води і не обсипалася поверхня стовбура. Всі ці роботи є потенційно небезпечними, до того ж досить трудомісткими. Зараз для будівництва колодязів найчастіше використовують бетон. Як і у всіх матеріалів, у нього є свої плюси - темпи будівництва. Бетонні кільця дають можливість швидко зміцнити стінки шахти, а шви закладають цементним розчином. Мінус бетону - зміщення верхніх кілець, в результаті не дуже хороша герметичність. З часом в колодязь може потрапляти грунт, пісок, дрібні камінці.
Оголовок можна зробити з цегли, каменю або дерева, він повинен бути над поверхнею приблизно на 0,75 м. Щоб уникнути попадання сміття в колодязь, оголовок оформляють декоративним дерев'яним зрубом. Для колодязного будиночка не зайвим буде передбачити блокову систему на випадок відсутності електроенергії.
Маєте питання?
Телефонуйте або заповніть форму і наш менеджер надасть безкоштовну консультацію