Багатьох мешканців приватного сектору та власників капітальних дач цікавить облаштування ділянок системами збирання та відведення стоків. Зокрема, людей непокоїть питання – чи реально прокладати каналізацію взимку та облаштовувати у цей період вигрібні ями у Києві та області?
Традиційно земляні роботи прийнято здійснювати у теплу пору року. І комусь здасться дивною прокладка каналізації на дачі взимку та копання вигрібної ями, ціна спорудження якої, насправді нижча порівняно з літнім сезоном.
У цій статті ми розберемося, чи варто замовляти цю послугу в зимовий час і це міф, і вам доведеться чекати на тепла, щоб виконати монтаж зовнішньої каналізації для приватного будинку.
Зима та каналізація на дачі – успішне поєднання
Насправді комунікації для відведення ЗПВ можна прокладати як влітку, так і взимку. Технологія процесу залежить від пори року. Рекомендації – ідентичні, санітарні норми – аналогічні.
Про якість робіт також переживати не варто. Траншею під труби та котлован під бетонний септик для дачі копаються за допомогою спецтехніки. Звичайно, влітку для цього можна залучати працівників або облаштувати каналізацію в приватному будинку власноруч. Тоді як спецтехніка чудово впоратися зі своїм завданням, що в теплу пору, що в зимовий період.
Монтаж каналізації в будинку взимку – переваги та недоліки
Серед позитивних аспектів зазначимо:
- Грунтові води. У холодну пору року вони залягають максимально низько. Таким чином, якщо на дачі влітку підвищений рівень підземних вод або є плавун там, де ви хочете виконати пристрій колодязя каналізації, взимку його не буде. Грунт промерзає до півтора метра, і нижче він залишається сухим. Рити котлован значно легше. Влітку він швидко наповнюється водою, яку потрібно відкачувати, що вимагає послуг асенізатора. А це підвищує витрати часу та бюджету. Єдине, що важливо, коли зовнішня каналізація взимку прокладається – з’ясувати рівень залягання ґрунтових вод улітку. Це допоможе правильно зафіксувати септик і зміцнити його, щоб при піднятті води влітку очисна споруда не змістилася.
- Промерзання ґрунту. Якщо у вас цілорічна дача, каналізація взимку там може прокладати без проблем ще й тому, що в холодну пору точно відомий рівень замерзання ґрунту. Трубопровід відразу ж отримає необхідне утеплення відповідно до виміряного показника промерзання ґрунту.
- Зовнішній вигляд ділянки. Для копання траншей і котловану використовується важка техніка, колісна або гусенична. Замерзлий шар ґрунту легко його витримає, а рослини, газон та ландшафт загалом не постраждають. З приходом тепла про те, що у вас локальна каналізація взимку прокладалася, нагадає лише люк зливної ями.
- Уся увага лише вашому проекту. Зима вважається “мертвим” сезоном для робіт цього типу. Тому дачна каналізація взимку облаштовується фахівцями максимально якісно, адже вони не поспішають на інші замовлення, а вам не доведеться коштувати у черзі за замовленням. При цьому проведення робіт не завадить ні вам, ні вашим сусідам. Чого не скажеш про літо, коли дачний сезон у розпалі, а навколо багато людей і транспорту.
- Вигідна ціна. Працювати з промерзлим ґрунтом важче, і це дещо підвищує вартість послуг. З іншого боку, у компаній простоює техніка та люди, тому вони надають знижки своїм клієнтам. У результаті система збору стоків та вигрібна яма, купити яку також реально за нижчою ціною, обійдуться вам дешевше.
Без недоліків теж не обійтися:
- Не можна здійснювати прокладання комунікацій при температурі нижче 10 градусів морозу.
- Монтажникам доводиться мати справу з некомфортними погодними умовами.
- Взимку складніше знайти сухий, пухкий пісок і його не можна зволожувати для утрамбування.
- Існують певні ризики: замерзання води під час заливання, обсипання мерзлого ґрунту, промерзання бетону.
Тим не менш, якщо найняти досвідченого виконавця, вищеописані ризики будуть зведені нанівець. Підбивши підсумок, можна сміливо стверджувати, що взимку каналізація на дачі прокладається без проблем, і подальша експлуатація ніяк не залежить.