Головна - Заміський будинок з усіма зручностями: зведення колодязя

Заміський будинок з усіма зручностями: зведення колодязя

Заміський будинок з усіма зручностями: зведення колодязя

Заміський будинок з усіма зручностями: зведення колодязя

Одним із ключових аспектів облагородження заміської ділянки є будівництво колодязів – питного для забезпечення прісною водою та дренажного – для контролю рівня ґрунтових вод. Можна звести дані споруди самостійно, але це вимагатиме чимало часу та сил, або ж звернутися до фахівців, які професійно займаються земляними роботами.

Компанія “ЗемПромСтрой” належить до таких. Ми не тільки пропонуємо вигідну вартість колодязя під ключ, але й поставляємо ЗБВ кільця для колодязів, за допомогою яких оперативно та якісно зводимо будь-які комунікації у приватному будинку. Так що сміливо замовляйте також монтаж систем каналізації з бетонних кілець і влаштування дачного туалету з вигрібною ямою.

Що стосується безпосередньо колодязів, то підхід до їх зведення відрізняється залежно від призначення та конструкції. Почнемо огляд споруд із джерел питної води. Переважна більшість заміських ділянок не мають централізованого водопостачання та водовідведення, тому навіть добове перебування там без колодязя та септика стає вкрай некомфортним. Тому телефонуйте нам сьогодні, щоб дізнатися, скільки стоїть каналізація під ключ і зведення джерела прісної води у вашому місті.

Бетонні колодязі у Києві та Київській області

Перше, із чого починається будівництво джерел пиття – з вибору місця. Багато в чому воно визначається площею ділянки, типом та кількістю сільськогосподарських будівель, розташуванням дерев та віддаленістю від проїжджої частини.

Копка колодязя з кілець – 3 критерії вибору місця:

  1. Виключаємо забруднення. Його джерелом може послужити вольєр для свійської птиці та тварин, побутові та господарські будівлі, компостна купа і вигрібна яма, під ключ, яку ми, до речі, споруджуємо протягом 1-3 діб. Тому розміщувати питну свердловину рекомендується на відстані не менше ніж 20 метрів від вищеописаних об’єктів.
  2. Скорочуємо витрати. Використовуємо в роботі доступні за ціною, але при цьому міцні, зносостійкі кільця з бетону. Також у випадках організації системи водопостачання, що має на увазі подачу води в будинок за допомогою насоса, прокладається дуже пряма лінія трубопроводу. Чим коротша магістраль – тим менші ваші витрати на монтажні роботи та матеріали.
  3. Правильно розміщуємо. Копаємо котлован і укладаємо кільця не менше ніж за 5 метрів від фундаменту приватного будинку. Дотримуватись цієї відстані необхідно, тому що водозабірна споруда при поповненні вичерпаних запасів затягує підземні води за принципом вир. Разом з ними засмоктуються і частинки ґрунту, що може спричинити підмив ґрунту під фундаментом при близькому встановленні джерела прісної води.

Після того, як місце вибрано, починається безпосередньо копія колодязів у Київській області, ціна “під ключ” якої залежить від обсягу роботи та задіяних.

Які бувають бетонні колодязі

Традиційна свердловина із шахтою-горловиною із ЗБ-кілець по глибині не повинна перевищувати позначки 30 метрів. Рити глибше – небезпечно з технологічної точки зору, а також вкрай важко та недоцільно за витратами та трудовими витратами.

Ми рекомендуємо робити водозабірну систему завглибшки 15-20 метрів. На такому рівні залягає придатна для пиття вода, захищена від проникнення атмосферних опадів, паводкових стоків, хімічних речовин, технічних масел глинистим шаром.

Виготовлення колодязів незалежно від використовуваних матеріалів здійснюється за типовим конструктивним рішенням, що передбачає 3 складові:

  1. Оголовок – піднесена над землею частина шахти. Стандартна висота – 80-90 см. Для захисту вмісту колодязя від забруднених атмосферних опадів, падаючого листя, сторонніх предметів рекомендується придбати та встановити будиночок під колодязь. Також він забезпечить комфортне ручне піднесення відра за допомогою ворота.
  2. Стовбур – безпосередньо горловина шахти. Його довжина вимірюється від землі до рівня водоносного шару. Призначається для формування стін та захисту від обвалів ґрунту.
  3. Водоприймальна частина. Нижня ділянка шахти, що занурюється у водоносний шар. По суті, він є основним функціональним елементом колодязя, що забезпечує подачу та накопичення рідини.

Оголовок і стовбур можуть відрізнятися тільки за геометричними параметрами (ширина, висота, діаметр) та формою (кругла з бетонних кілець або квадратна з цегли, дерева). Тоді як водоприймальна частина облаштовується за кількома принципами:

  • Неповна криниця – у цьому випадку водоприймач опускається у пласт підземної води на глибину не більше 70%. Оскільки шахта не стосується краю водоносу, приплив води здійснюється як через дно, так і через стінки ствола.
  • Повна (досконала) криниця – конструкція передбачає опорушахти на водотривкий пласт. Через це вода може надходити в горловину лише крізь стінки водоприймального елемента.
  • Повна криниця з зумпфом – тут водоприймач формується у вигляді резервуара, нижня частина якого занурена у водотривкий шар. У результаті забезпечується запас та постійна присутність рідини всередині. Щоб правильно розрахувати обсяг зумпфу, потрібно знати реальну добову витрату. Інакше вміст колодязя почне застоюватися, цвісти та гнити, а цього допускати не можна.

Алгоритм побудови бетонних колодязів для дачі

Розглянемо на прикладі установки заводських залізобетонних кілець, які компанія “ЗемПромБуд” успішно використовує в роботі далеко не один рік. Ми самі їх виготовляємо, тому як і надійність виробів навіть не сумнівайтеся. Для зведення питних джерел рекомендуємо використовувати ЗБВ діаметром 80 (КС 8-7) або 100 см (КС 10-9).

Будівництво колодязя здійснюється поетапно:

  1. Розмічуються межі майбутньої шахти відповідно до реальних розмірів бетонних кілець.
  2. За розміткою виривається кругла траншея глибиною порядку ¾ висоти ЗБВ.
  3. Встановлюється перше кільце з отворами для надходження рідини.
  4. Стартове бетонне коло ретельно вирівнюється з метою виключення перекосу.
  5. Під встановленим виробом підкопується і вибирається ґрунт.
  6. У чотирьох місцях підкладаються тимчасові опори (цегла, поліно, камінь тощо).
  7. Підкопуються ділянки грунту, що залишилися.
  8. Вибиваються тимчасові опори, і осідає кільце.
  9. Посадка кільця обов’язково контролюється рівнем та схилом.
  10. Алгоритм продовжується, поки верхня частина ЗБВ не вирівняється з рівнем землі.
  11. Вздовж фаски встановленого ЗБ-кола укладається ущільнювач DN 20 мм з метою герметизації.

За таким методом здійснюється занурення в ґрунт та нарощування кілець до моменту попадання у водонасичений пісок. Ущільнювач при цьому використовується для 3-5 нижніх виробів, що становлять водоприймальну частину та стовбур над нею. Якщо працювати не вручну, а за допомогою спецтехніки, як і у випадку, коли ви вирішили встановити септик на дачу – процес спорудження джерела помітно спроститься та прискориться.

Дренажна криниця в заміському будинку

Ще один корисний компонент комфортної дачі – дренажний колодязь. Він призначається зниження рівня грунтових вод у вигляді їх відведення з ділянки. Необхідність обладнання дренажного колектора дуже висока. Завдяки йому грунту не загрожує заболочування чи надмірне зволоження. Залежно від площі заміської ділянки та характеру ґрунту може вистачити однієї дренажної споруди або їх встановлюється кілька різних типів.

Види колодязів для дренажу:

  • Ревізійні – призначаються для огляду та очищення дренажних труб на вигинах та в місцях перетину.
  • Поглинальні – застосовуються для фільтрації ґрунтових вод при відпливі їх у нижчий ґрунт.
  • Водоприймачі – використовуються для накопичення підземних вод.

Дренажний колодязь – інженерна споруда, яка є заглибленою в грунт ємністю, що складається з трьох частин:

  1. Шахта – стіна споруди та опора для захисту від обвалу ґрунту.
  2. Люк для прийому ґрунтової води, що надходить по трубах.
  3. Днище або фільтр у поглинальних конструкцій (жвір, котельний шлак, щебінь, бита цегла).

Компанією “ЗемПромБуд” здійснюється якісний монтаж дренажних і питних колодязів, прокладка зовнішньої каналізації і . доступна та формується індивідуально для кожного клієнта.