Головна - Каналізація на дачі: що і як?

Каналізація на дачі: що і як?

Каналізація на дачі: що і як?

Каналізація на дачі: що і як?

Заміські ділянки найчастіше позбавлені можливості підключення до централізованих комунікацій збору та відведення рідких побутових відходів. Якщо ви буваєте на дачі 1 день раз на місяць, можна обмежитися туалетом із звичайною ямою, а ЗПВ зливати на околиці ділянки. Коли ви їдете за місто на все літо, вам просто потрібна каналізація на дачі, ціна якої, до речі, не така велика, як може здатися на перший погляд. Прокласти комунікації можна власними силами, що обійдеться дешевше (але не факт), а можна запросити досвідчених фахівців, які знають свою справу та швидко виконають замовлення, здавши господарю землі якісну, перевірену та стабільно працюючу систему відведення ЗПВ.

Чому не факт, що дешевше? – Запитайте ви. Так, на оплату праці бригади ви не витратитеся, але матеріали купувати все одно доведеться, і де гарантії, що ви знайдете їх за низькою ціною. Ще вам, мабуть, знадобиться спецтехніка. Також існує ризик помилок у розрахунках та монтажі через вашу недосвідченість. Ви ж не займаєтеся прокладанням каналізації на дачі щодня, так? Тому раціонально довірити справу професіоналам. Такі люди працюють у компанії “ЗемПромБуд”. Ми прокладаємо зовнішню каналізацію, підключаємо до внутрішньобудинкової мережі та встановлюємо надійний бетонний септик для туалету.

Каналізація в заміському будинку під ключ

Перед монтажем комунікацій збору та відведення побутових стоків потрібно скласти схему їхнього розташування.

Завдяки цьому вдасться прояснити низку питань:

  • який обсяг робіт потрібно виконати;
  • які будматеріали потрібно придбати (тип, кількість);
  • вдасться зробити все своїми силами або потрібна допомога (люди, спецтехніка).

Також ви прикинете, скільки коштує септик із установкою на дачі, та порівняйте варіанти реалізації задуманого благоустрою.

Що має відображати схема робіт:

  • Кількість джерел формування стоків у будинку: раковина, мийка, душ, унітаз, лазня, ванна.
  • Місце виведення внутрішніх комунікацій на вулицю.
  • Лінію прокладки трубопроводу від будинку до накопичувального резервуару.
  • Формат та місце розташування каналізаційного колектора (септика, зливної ями, станції очищення).

Трубопровід для транспортування стоків зазвичай прокладається від місця виведення “внутрішні” до котловану під септик по найбільш прямій лінії. Що менше поворотів – то краще він функціонує. Магістраль облаштовується з труб діаметром не менше 100 мм і прокладається ділянкою під нахилом близько 25 мм на погонний метр. Завдяки цьому побутові відходи виводяться з будинку самопливом та потрапляють безпосередньо в резервуар. Труби використовуються, як правило, пластикові. Вони надійні та не руйнуються під впливом стоків. Як варіант, можна використовувати азбестоцементні чи чавунні труби.

Який колектор варто робити для збирання відходів?

Паралельно з укладанням труб або після здійснюється монтаж ємності для накопичення ЗПВ. Найбільш оптимальний варіант у даному випадку – установка на дачі септика із бетонних кілець під ключ. Така споруда довговічніша, простіша в експлуатації та екологічно безпечніша в порівнянні зі зливною ямою. На відміну від готової станції біологічної очистки колектор у вигляді септика обійдеться значно дешевше. Встановлюється він досить просто:

  • На вибраному місці вашої ділянки у приватному будинку копається котлован під септик. Обсяг його розраховується з кількості користувачів та добового скидання ЗПВ. Як правило, для сім’ї із трьох осіб достатньо колектора на 8-9 м3.
  • Оскільки септик складається щонайменше з двох частин, вам знадобиться не менше 5 бетонних кілець, з яких одне – з дном, та пара плит перекриття з отвором для оглядового люка.
  • Перша камера – відстійник. Туди потрапляють усі відходи і там вони проходять первинну переробку та розподіл. Тому в основі відстійника потрібно використовувати обручку з дном. Вниз осідає мул, сміття, важкі частки, бруд. Вгору піднімається вода, яка потім прямує до другого відсіку по переливній трубі.
  • Фільтраційна камера оснащується шаром дренажу – галькою, щебенем, гравієм. З неї відстійна вода потрапляє у ґрунт.

Зовнішня каналізація на дачі значно підвищить комфортність перебування там. Тому рекомендуємо провести її і купити септик з установкою, ціни на монтаж якого у нас вигідні.