Зима, як відомо дачникам, період затишшя, і більшість власників заміських ділянок надійно закривають свої володіння до весни. Люди, котрі живуть у котеджах за містом на постійній основі, теж не виявляють особливої господарської активності, тому колодязь узимку, так само як і каналізацію, практично ніхто не облаштовує. У цей період ми акцентуємо увагу на новорічних святах та відпочинку, потім займаємося побутом та оздобленням житла, тим більше що на вулиці нічого саджати, поливати, удобрювати, полоти та прибирати не потрібно. Сад набирається сил, а люди відпочивають від дачної роботи.
Однак, як показує практика, копати колодязь узимку значно вигідніше, ніж в іншу пору року. Чому так? – Запитайте ви. Причин цього кілька, і в цій статті ми докладно їх розглянемо.
Чи можна копати колодязь взимку?
Так! Професійно вириті бетонні колодязі виходять довговічні, і забезпечують користувача хорошим об’ємом води. Оптимальним періодом для облаштування джерела пиття вважається січень та лютий, головне, щоб зима була сухою. Якщо морози не спадають, допускається копання колодязів та у березні.
Саме тоді спостерігається штучна посуха, обумовлена промерзанням верхнього шару грунту. Опади не протікають крізь ґрунт, і рівень підземних вод падає, а як ви знаєте, питне джерело поповнюється завдяки їм. Чим вище розташовуються ґрунтові води, тим краще поповнюється колодязь, викопати в Київській області, який вам допоможуть фахівці компанії “ЗемПромБуд” у будь-який час, навіть у січні-лютому.
Копаємо колодязь взимку: у чому переваги такого підходу
Перше – у рівні залягання ґрунтових вод. Він змінюється в залежності від сезону. Найнижчий – взимку і в перший місяць весни, а найвищий – влітку та на початку осені. Отже, якщо замовити колодязь під ключ і успішно дістатися водоносного шару в такий посушливий період, то проблем з його наповненням в інші сезони точно не виникне.
Приступати до будівництва питного джерела не слід:
- м’якою та вологою зимою,
- дощового літа,
- при весняному сніготаненні.
Так, в Україні зараз клімат змінюється, і нерідко взимку замість морозу та снігу, що хрумтить під ногами, ми спостерігаємо осінню вогкість, туман, підвищену вологість і дрібний дощ, що мрячить. Благо, така погода триває не всі 3 зимових місяці, і підібрати пару-трійку днів, щоб викопати колодязь повністю.
Головне, не рити ґрунт, наповнений водою. Існує ризик переплутати підземні води зі “справжніми”. Питне джерело, побудоване з такою помилкою, влітку обміліє або зовсім висохне, а його вміст виявиться непридатним для пиття, оскільки вода з верхнього водоносного шару мало фільтрується, внаслідок чого санітарно-гігієнічним нормам вона не відповідає.
Ще одна причина, чому взимку криницю копати краще – низький обсяг припливу води. Знову ж таки, для встановлення нормального припливу потрібно глибоко пробиратися у водоносний шар. Це означає, що влітку джерело пиття набиратиметься швидше і не вичерпається. З цієї причини і поглиблення колодязя рекомендується здійснювати в зимовий період.
Для досягнення грунтових вод, що глибоко залягають, потрібно використовувати більше бетонних кілець. Тому вартість копання колодязя в зимовий період може виявитися трохи вищою. Щоправда, це не та сума, заради якої слід переживати. Найчастіше джерела питної води, вириті взимку, на 1-2 ЗБ-кільця глибші, ніж літні аналоги. Це не великі витрати, зате результат виявиться кращим.
До речі, багато власників заміських будинків помилково думають, що викопати колодязь під воду взимку незручно, неправильно і взагалі неможливо. Насправді це не так. Принципових відмінностей від літнього зведення джерела питної води немає. З негативних аспектів можна відзначити коротший робочий день, що розтягує захід у часі і промерзлий верхній шар ґрунту, який зазвичай долається за допомогою спецтехніки. Будь-яка професійна бригада, у тому числі і колектив “ЗемПромБуд” успішно справляється із зимовими будівельними труднощами.
Чи варто копати колодязь взимку: підбиваємо підсумки
Коротко перерахуємо переваги розробки джерела питної води в зимовий період:
- Мінімізація дискомфорту. Дачні ділянки взимку переважно порожні, тому зведення колодязя (шумний і трудомісткий процес) не завдасть клопоту оточуючим і вам, у тому числі.
- Доступна вартість. Поза сезоном будматеріали на зимову криницю та монтажні роботи обійдуться вам дешевше.
- Гарантія повної криниці влітку. Взимку рівень підземних вод падає, і якщо вони будуть у колодязі у січні, то у липні їх стане ще більше.
- Оперативність. Оскільки кількість замовлень улітку помітно вища, є ймовірність чекати у черзі, тоді як узимку такої проблеми не виникне.
- Збереження цілісності ділянки. Влітку садово-городні культури та гарний рівний газон постраждають від коліс спецтехніки, а сама ділянка частково перетвориться на поле бруду. Якщо провести роботи взимку, навесні про них нічого не нагадає, окрім нового джерела.
Якщо ви хочете викопати колодязь, вартість розробки, щоб витримати в рамках мінімального бюджету, розпочинайте реалізацію задуманого вже зараз! У лютому-березні найоптимальніший час облаштування джерела прісної води.