Ще пару років тому, перед власниками приватних будинків не було такого великого вибору автономних каналізацій, як зараз. Тоді єдиним можливим варіантом був злив води в спеціальні ємності з наступною її утилізацією.
Але, часи змінюються. Про каналізацію потрібно подумати ще при плануванні самого будинку, тому що всі креслення повинні бути на документації по об'єкту, що будується. Говорячи простими словами, каналізацію можна назвати самими простими трубами, з'єднаними з раковинами і унітазами і з вигрібною ямою (асенізаційна яма).
Так навіщо потрібно будувати такі автономні системи? Адже можна без проблем користуватися міською каналізацією, яка працюэ справно. Але, на жаль, ніхто не буде проводити до Вашого дому водовідвідну лінію, якщо він знаходиться на великій відстані, крім того часто буває так, що підведення до міської каналізації просто неможливе. Міські каналізаційні комунікації
Міські каналізації бувають зливові, промислові та внутрішньобудинкові комунальні, всі вони знаходяться на балансі у комунальних служб.
Зливові каналізації призначені для того, щоб прибирати дощову воду і здійснювати водовідведення з дахів будинків при виникненні комунальних аварій. Каналізації класифікуються за своїм розташуванням на внутрішньобудинкові системи і зовнішні, вони збирають воду за межами міст, сіл і промислових об'єктів очищення.
Звичайна каналізація в місті - це система труб, раковин і унітазів. Вся сантехніка в квартирі має тоненьку трубочку, через яку вся вода йде в центральну трубу в під'їзді, а в підвалі така труба з'єднується ще з однією трубою, через неї вода і потрапляє в міську систему каналізації. Така комунальна мережа і виводить воду в сторону очисної споруди. Для деяких будинків використовують септики, які є частиною автономної системи каналізації.
У монтажі такої комунальної системи є декілька нюансів. Проект каналізації повинен бути зроблений таким чином, щоб край вертикальної каналізаційної труби був вищим ніж дах самого будинку, інакше гази, які виділяються із стічних вод, не зможуть підніматися вгору і нам доведеться все це нюхати. У міську каналізацію йде не тільки вода з квартир і будинків, а й з безлічі інших об'єктів. Туди відправляється і вода з автономних систем опалення, центральних опалювальних систем. Автономні способи очищення відпрацьованих вод.
Всім доводиться вибирати тип автономної системи каналізації. Найчастіше, в інтернеті описують тільки хороші сторони того чи іншого способу очищення, ми ж постараємося Вам розповісти і про недоліки таких систем. Дивіться нижче опис різних способів для утилізації води. Вигрібна яма.
Вигрібна яма є простим і найбільш дешевим способом для очищення води та її утилізації. Принцип роботи такої системи - механічне очищення води за рахунок очищаючої здатності землі. Відбувається це таким чином: забруднена вода потрапляє в очисну яму, там чиста вода вбирається в грунт, при цьому звільняється від великих частинок. Те, що залишилося, осідає на дно ями і починає бродити і гнити. Все це відбувається при активному утворенні газу. У кінцевому рахунку ми отримуємо наступне: основна частина йде в грунт разом з мікроорганізмами, які розкладали осад. Такий процес краще йде при плюсовій температурі. Бажано було б зробити під вигрібною ямою очищаюче поле, воно б сприяло фільтрації та обробці стічних вод механічним шляхом.
Якщо Ви вибрали таку систему каналізації, то періодично Вам потрібно буде витягувати з ями осад, який з якихось причин не розчинився.
Такі очисні системи мають багато плюсів. Вони економічно вигідні, не потребують електрики і спеціальних ферментів для розчинення осаду у воді, також вони досить прості у використанні.
Перейдемо до мінусів такої споруди. Безсумнівно, це запах, який ніяк не можна утилізувати. Іноді вигрібну яму не можна побудувати через природні умови, такі як невідповідний склад грунту або дуже близьке розташування грунтових вод. Може бути й таке, що грунт буде погано фільтрувати воду, тоді Вам потрібно буде додатково встановлювати фільтруючі поля з гравію, щебеню чи піску.
Маєте питання?
Телефонуйте або заповніть форму і наш менеджер надасть безкоштовну консультацію