Багатьох людей, які переселилися у приватний заміський будинок, цікавить організація системи скидання стічних вод. У цьому випадку оптимальним варіантом стане автономна каналізація, своїми руками яку спорудити не складно. Одним із її елементів є вигрібна яма. Однак з метою підвищення якості очищення рідини та запобігання забруднення навколишньої природи краще організувати спеціально обладнаний
Як правильно зробити септик
У даній очисній споруді перетворення відходів здійснюється за допомогою анаеробних та аеробних мікроорганізмів. Бактерії переробляють каналізаційні маси на воду, яка потім скидається в ґрунт або стісну канаву та активний мул, що осідає на дні конструкції. Спорудити септик своїми руками без відкачування вмісту цілком реально. Застосовуються при цьому спеціальні ЗБ кола. Щоб улаштування септика з бетонних кілець було доцільним, потрібно розрахувати оптимальні габарити конструкції. У такому випадку каналізація для приватного будинку вийде ефективною та стабільною.
Розрахунок обсягу септика з бетонних кілець
Здійснюється він за стандартним алгоритмом. Кількість осіб, котрі постійно проживають у котеджі, слід помножити на 200 літрів, що є типовою нормою споживання води на день. Отримані в результаті попередні розміри септика підвищують ще на 20%. Наприклад, якщо в будинку мешкає 4 особи, то 4 * 200 = 800, 800 + 160 = 960 літрів. Це і буде потрібна ємність для септика.
Після цього отриманий обсяг поділяється на 2 складові. Типова схема септика з бетонних кілець має на увазі, що 25-30% отриманих габаритів (960 літрів у нашому випадку) визначаємо під фільтраційний колодязь, залишок – під основний відсік. Між собою дані елементи поділяються відстанню не менше 50 см. На цьому розрахунок септика завершуємо і переходимо до умов установки.
Монтаж септика з бетонних кілець
Вкрай важливим аспектом установки каналізаційного обладнання є раціональне розташування на ділянці.
Встановлення септика здійснюється за такими правилами:
- Мінімум за 5 метрів від проїжджої частини.
- Не менше 10 метрів до річки, струмка.
- За 50 метрів від свердловини, колодязя.
- Мінімум за 3 метри від дерев.
- Не менше 30 метрів до водосховища.
Що стосується безпосередньо монтажу, то конструкція септика вимагає, щоб вихід каналізаційної труби розташовувався за 80 і більше см від дна. Низ відстійника не повинен розташовуватися менш ніж за 1 метр від рівня ґрунтових вод. Якщо УГВ пролягає надто високо, конструкцію потрібно робити ізольованою та абсолютно герметичною. Ще одним нюансом є вентиляція септика. Вона необхідна для відведення газів та забезпечення процесу очищення стічних вод.
Розглянемо й питання утеплення. Як показує практика, за безперебійної роботи каналізації вона не замерзає. Однак з огляду на те, що із загальної суми, витраченої на облаштування системи водовідведення, теплоізоляція становить мінімальну частину, має сенс нею скористатися. Тим більше що бактеріям для підтримки життєдіяльності потрібен спеціальний температурний режим. Септики для туалету заміського будинку також рекомендують утеплювати при сезонному використанні.
Найбільш популярним матеріалом для будівництва каналізаційних відстійників є бетонні круги. Будувати септик для вигрібних ям із ЗБ кілець не складно. Цей процес здійснюється досить швидко та просто. Готові деталі з бетону значно полегшують процес спорудження очисних конструкцій.
Септик з кілець під ключ – алгоритм роботи:
- розмітка місця,
- копчування котловану,
- установка ЗБ кілець,
- герметизація днища,
- гідроізоляція стиків,
- підключення трубопроводу та переливів,
- засипання ями,
- налаштування зовнішнього перекриття з кришкою.
Придбати необхідні деталі для монтажу вигрібної ями та замовити її спорудження ви можете у нас у компанії “ЗемПромБуд”.