Головна - Створення локальної каналізації

Створення локальної каналізації

Створення локальної каналізації

Створення локальної каналізації

Якщо ваш будинок не підключений до централізованої системи каналізації, доводиться займатися її створенням самостійно. Ви можете обмежитися вигрібною ямою, якщо ваш будинок відвідуємо лише кілька днів на місяць або ви живете один. Однак, якщо збільшити обсяги побутових стоків, то з’являється необхідність більш якісного їх очищення до попадання в грунт.

Необхідну якість очищення може забезпечити септик. На відміну від зливної ями, він має кілька рівнів очищення і є герметичним від попадання забруднень у ґрунт.

Як працює септик?

Його принцип роботи досить простий і включає три етапи:

  • Первинне очищення. Рідкі відходи потрапляють до першого відсіку конструкції, де відбувається природне відділення нерозчинних у воді твердих частинок. Тяжкі осідають на дно, а легені утворюють плівку на поверхні води. Інші елементи потрапляють на наступний етап очищення
  • Переробка осаду бактеріями. Тут відбувається бродіння стічних вод за рахунок життєдіяльності анаеробних бактерій. Органічні мікроелементи розпадаються на кислоти і далі до діоксиду вуглецю, метану і водню.
  • Фільтрацію. Далі стічні води проходять крізь фільтраційні подушки із щебеню, гравію або піску і виводяться в ґрунт на доочищення.

Бувають випадки, коли ґрунт не може забезпечити належну доочищення до потрапляння стоків у ґрунтові води. Тоді обов’язково додається ще один етап очищення – додатковий фільтратор. Це може бути облаштована додаткова територія – фільтраційний колодязь, траншея, що вбирає або фільтрує.

Для деяких конструкцій септика необхідна подача електроенергії, інші обходяться без неї.

З чого виготовляють контейнер

Для виготовлення герметичної ємності для переробки рідких побутових відходів використовують такі матеріали:

  • залізобетон;
  • склопластик;
  • поліпропілен;
  • метал та ін.

Кожен з них має свої особливості в експлуатації та його застосування залежить від існуючих умов та переваг власника. Так, наприклад, залізобетонні конструкції мають недостатню герметичність і схильні до корозії. Однак, можна нейтралізувати ці якості додатковою обробкою залізобетонних кілець гідроізоляцією із внутрішньої та зовнішньої сторони. А конструкція з поліпропілену не має достатньої міцності, що може стати причиною аварії при русі ґрунту, зате вона дуже довговічна.

При правильному проектуванні та монтажі септики є найбільш вигідним рішенням відведення каналізації в приватному будинку. Вони дозволяють максимально очистити стік від шкідливих речовин, можуть використовуватися при низьких температурах в зимовий період і розраховані на тривалий термін експлуатації.

Єдине, що може насторожити при замовленням септика – це його ціна. Однак, його вартість окупається в перші кілька років експлуатації, тому що він не вимагає частого виклику асенізаторів для відкачування осаду з колодязя, що заощаджує ваші нерви та гроші. А деякі сучасні системи і зовсім включають насосну установку, яка відкачує мул без участі спец техніки. Ще одним великим плюсом септиків є екологічність установки, у навколишнє середовище не потрапляють шкідливі елементи та не забруднюють ґрунтові води.

Для підбору потрібної конструкції вам потрібно врахувати кілька факторів, таких як:

  • обсяг рідини, що переробляється;
  • розташування конструкції на вашій території;
  • матеріал виготовлення;
  • ступінь очищення;
  • рівень автоматизації системи;
  • і ваш бюджет.

А виконання довірити професіоналам.